button2 est

button1 est

- Headesse kätesse -

Kuidas aidata

Meie kassituba saab tegutseda enamjaolt tänu teile, kalli loomasõbrad. Igakuiselt kuulub kassitoa ülalpidamiseks ligikaudu 700 eurot. See raha läheb kassitoidu ja -liiva, koristusvahendite jms ostuks, renditasu, kommunaalmaksete ja meditsiiniliste protseduuride kinnimaksmiseks.

Kõik meie juurde satuvad kassis saavad koheselt parasiiditõrje, vaktsiini, neile pannakse kiip ja steriliseeritakse/kastreeritakse (vastavas vanuses).

Paljud tänavalt meie juurde sattunud kassipojad vajavad pikaajalist viirusvastast ravi, täiskasvanud loomad tervisriketega – kalleid meditsiinilisi protseduure ja operatsioone.

Ülalnimetatud kulusid saame katta ainult tänu teie annetustele. Meie jaoks ei ole olemas suuri ja väikeseid summasid, tähtis on iga väiksemgi panus ning isegi 2-eurone annetus võib mängida olulist rolli, kui jääb puudu vahenditest, te maksta kinni haige kassi operatsioon, osta ravimit või ravitoitu. Annetatud raha kasutame samuti nurrumootorite tänavalt päästmiseks, nende sotsialiseerimiseks ja ravimiseks. Saate aidata meid, tehes ühekordse ülekande või vormistades püsimaksekorraldust.

KASSITOAS LÄHEB ALATI VAJA:
Konserve. Mõningatele loomadele on vaja spetsialiseeritud loomatoitu.
Villaseid ja poolvillaseid pleede ja tekke (kasutatakse lamamisalusteks). Samuti rätikuid, linasid, tekkikotte ja padjapüüre.
Magamispesasid, -patju ja –aluseid, kassimaju, kraapimisposte ja mänguasju.

MILLEGA SAATE AIDATA:
Hoiukodu pakkumine. Meile jääb sageli puudu hoiukodudest, eriti kui need on tasuta. Kas saate meid aidata? Selleks tuleb valida seda kassi, kellele tahaksite ajutist kodu pakkuda, meie korraldame transpordi, vajadusel ostame toitu ja kassiliiva. Palume teil olla vastutustundlik ja reaalselt hinnata oma võimeid!
Transport. Päris sageli tekib vajadus transportida kass kassitoast hoiukodusse, loomaarsti juurde ja tagasi.
Fotode tegemine. Jäädvustage meie karvapalle, kes ootavad pikisilmi oma inimest. Sest üks foto võib öelda rohkem kui tuhat sõna.
Vabatahtlik. Inimene, kes käib kassitoas kasse eest hoolitsemas, koristamas jms.

MTÜ Narva Kasside SOS tänab kõiki, kes ostab meile rahalist ja muud abi!

Loe lähemalt

Что делать, если вы нашли кота

bezdomnaja koshkaК нам поступает множество обращений с просьбой взять в приют бездомную или выброшенную кошку.

Примерно настолько же часто мы вынуждены отказывать, так как ограничены в прострастве и средствах. Мы не имеем поддержки государства, муниципалитета или города, наш единственный источник дохода - пожертвования неравнодушных к жизням бездомных животных людей.

Как бы мы ни хотели, мы не можем принять всех нуждающихся в помощи животных и где-то там, на улице, всегда будет тот, кто не дождался или к кому успели слишком поздно.

Да, спасти всех невозможно и очень просто "сдать" животное в приют и откреститься, но можно попытаться сделать что-то хорошее самостоятельно.

Итак, что делать, если Вы нашли кота/кошку/котёнка?

Loe lähemalt

Võta lemmik

Kui otsustasite võtta kass varjupaigast, siis peate arvestama rea tähtsate mõjuritega. Kuna täiskasvanud kass on üldjuhul väljakujunenud iseloomuga, siis võib juhtuda nii, et tema igapäevasedi harjumusi ei ole enam võimalik muuta. Samas on nendel selged kodus elamise põhireeglid ja üldjuhul on nad rahulikuma ja tasakaalukama iseloomuga.

Reeglina on varjupaiga vabatahtlikel olemas informatsioon kassi eelneva elu kohta, mis aitab valida endale lemmiku, mis sobiks kõige paremini teie iseloomu ja teie kodus väljakujunenud korraga. Näiteks kas kas saab hästi läbi laste ja teiste koduloomadega või vajab erilist hoolt seoses mingi tervisehäirega.

Eesti arvukates varjupaikades on väga palju loomi, kes vajavad kodu, kus neid hakatakse armastama ja hellitama. Seega saate kerge vaevaha leida  see lemmik, mis sobib just teile.

Kui teile jäi silma üks meie hoolealustest ja te soovite pakkuda talle kodu, siis palume vastata mõningatele küsimustele, mis on toodud iga kassi kirjelduse all (tuleb klikata Soovite seda looma?).

Meie eesmärk on tagada igale meie varjupaigast lahkunud karvapallile kindel ja turvaline kodu. Selleks sõlmime iga tulevase loomaomanikuga loovutuslepingu.

Samuti palume iga looma eest loovutustasu, mis kulub vaid väikese osa kasside ravi ja ülalpidamisega seotud kulude kateks. Loovutustasu sisaldab järgmisi protseduure: parasiiditõrjet, lemmikloomapassi, kiipi ja andmete sisestamist registrisse, samuti vaktsibeerimist ja steriliseerimist/kastreerimist.

Loovutustasu suurus on 40 eurot ühe kassi eest.

Varjupaigast kassi võtmine on heategu - niiviisi annate loomale võimaluse pikale ja õnnelikule elale hubases kodus, võimaluse, mida väärib iga elusolend!